InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

2013 LYS Sınavı En Başaralı Liseleri

2013-lys-sinavi-en-basarali-liseleri

LYS sınavına göre en iyi öğrenciler hangi liselerden çıktı. En iyi ders eğitimi veren liseler LYS sınav sonuçlarıyla birlikte belli oldu.
01 Temmuz 2013 Pazartesi 22:57

2013 LYS'NİN EN BAŞARILI LİSELERİ

 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir bugün saat 13:00'da yaptığı toplantıyla LYS sonuçlarını açıkladı. Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçlarına göre Türkiye birinciliğine tüm puan türlerinde 500 puan alan Fatih Aslan yerleşti.

 En başarılı liseler ise

 

Fen Liseleri, Öğretmen Liseleri, Polis Koleji ve Askeri Liseler oldu. Matematik -Fen bölümünde en  başarılı okullar Fen , Özel Fen , Polis Kolejleri, Öğretmen  Liseleri ve Askeri Liseler oldu.

 

Yine Fen , Özel Fen , Sosyal Bilimler , Polis Kolejleri , Öğretmen Liseleri, ve Askeri  Liseler Türkçe -Matematik alanında en başarılı lise türleri oldu.

 

Türkçe-Sosya bölümünde yine ilk sırayı Fen Liseleri alırken bunları Sosyal Bilimler , ÖZel  Fen Liseleri ve Öğretmen Liseleri takip etti.

 

Ayrıca sonuçlara göre 2013 Lys sınavlarından kızlar erkeklere göre daha yüksek  bir başarı sergilediler.

 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/2013-lys-sinavi-en-basarali/gundem/detay/1730633/default.htmEtiketler: Türkiye , ÖSYM , LYS , Polis Koleji , saat , Ali Demir , 2013


Haber okunma sayısı: 1327Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ