InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

LYS sonuçları açıklandı!

lys-sonuclari-aciklandi

Milyonlarca öğrencinin hayatının dönüm noktası olan LYS sonuçları açıklandı. LYS sonuçlarını öğrenmeyenlar bir tıkla öğrenebilirler. LYS sonuçlarını öğrenen adayların şu an tek düşüncesi doğru tercih.
01 Temmuz 2013 Pazartesi 22:53

LYS sonuçlarına göre büyükşehirdeki okulların öğrencileri ilk 5’de yer aldı. Sınava giren 831 bin 570 adaydan ilk 5’te yer alan öğrenciler farklı puan türlerinin sıralamalarına da girdi. 

 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, LYS sonuçları sonuçlarını açıkladı. Demir, 2013 Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi ve Lisans Yerleştirme Sınavları hakkında bilgi vermek için Rixos Grand Ankara Oteli'nde basın toplantısı  düzenledi.

 LYS MF puanında 500 tam puan alan İzmir Fen Lisesi Fatih Aslan. MF 4 puanında 50 tam puan alan Adana’dan Mehmet Burak Kaya. 

 

LYS'lere 851 bin 135 aday başvururken, sınavlara 831 bin 570 aday katıldı. Sınavı geçersiz sayılan aday sayısı 133 olarak belirlendi.

 

LYS-1'de 41, LYS-2 de 19, LYS-3'te 41, LYS-4'te 29, LYS-5'te 3 adayın sınavı geçersiz sayıldı. LYS'lerde sınavı geçersiz sayılan aday sayısı 133 oldu.

 

LYS sonuçlarına göre, tüm puan türlerinde en başarılı liseler arasında fen liseleri birinci sırada yer aldı.

 

LYS sonuçlarının bu kadar kısa süre içinde açıklanması ÖSYM'de bir ilk olarak nitelendirdi. Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/lys-sonuclari-aciklandi-/gundem/detay/1730570/default.htmEtiketler: Ankara , İzmir , Adana , ÖSYM , LYS , Rixos Grand Ankara , LYS Sonuçları Açıklandı , Ali Demir , 2013


Haber okunma sayısı: 835Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ