InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Okulara '' Hukuk ve Adalet'' Dersleri

okulara--hukuk-ve-adalet-dersleri

MEB yeni bir kara ile okulara yeni dersler ekledi. Bu dersler hukuk ve adalet dersleri olarak belirlendi. Yeni eğitim öğretim yılında yeni dersler çok konuşulucak.
01 Temmuz 2013 Pazartesi 22:55

                                             

OKULLARA HAKİM-SAVCI DESTEĞİ

 

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan programa göre önümüzdeki eğitim-öğretim yılında ortaokul ve imam hatip orta okullarında ''hukuk ve adalet'' dersleri okutulmaya başlanacak. 

Yeni yılda öğrencilerle buluşacak olan bu ders sisteminde ilnç etkinliklerde yer alacak. Bu derslerin eğitimini öğrenciler hakim,savcı ve avukatlardan alacaklar. Bununla beraber öğrenciler uygun ortamlarda ders imkanı bulup adliyeleride ziyaret edebilecekler.

 

Bu derslerin amacı öğrenciler üzerinde sorunları ele alma,hukuk bilinci kazanma,  haklarını bilme, hak arama yolları öğretilme, hakların hukukla güvence altına alındığını bilme, adalet sistemi ve uygulayıcılarını tanıma ile uzlaşma kültürünü oluşturma konularında duyarlılık geliştirilmesi

hakkında kazanımlar sağlamak olacak.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/okulara-hukuk-ve-adalet-/gundem/detay/1730614/default.htmEtiketler: MEB , imam hatip


Haber okunma sayısı: 806Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ