InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

EĞİTİM

Yeni nesil öğrenci kampüsleri geliyor

yeni-nesil-ogrenci-kampusleri-geliyor MEB, günümüz mimarisine ışık tutabilecek eğitim yapısı oluşturmak amacıyla 33 eğitim kampüsünü kamu özel ortaklığı modeliyle yapmak için harekete geçti.

Oyunla eğitim için web sitesi kuruldu

oyunla-egitim-icin-web-sitesi-kuruldu Bilgisayarın günlük hayatta kullanımının hızla artması eğitimcileri de öğrenme sürecinde bilgisayar oyunlarını kullanmaya yönlendirdi.

MEB’den KPSS açıklaması!

meb8217den-kpss-aciklamasi Alan bilgisi sınavının ağırlığı yüzde elli olacak.

ALES sonuçları açıklandı!

ales-sonuclari-aciklandi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları açıklandı.

Hangi sınavı tercih etmeli: IELTS veya TOEFL?

hangi-sinavi-tercih-etmeli-ielts-veya-toefl İngilizce yeterlilik sınavları sadece öğrenciler için değil, hayatın farklı noktalarından gelen birçok insan için önemli rol oynayabilir.

ÖSYM’nin tercih sistemi çöktü!

osymnin-tercih-sistemi-coktu Tercihlerini son güne bırakanlar sistem mağduru oldu. ÖSYM süre uzatılmayacak dedi.

AB’den Türk öğrenciler için 240 bin avroluk hibe

abden-turk-ogrenciler-icin-240-bin-avroluk-hibe Turizm ve otelcilik alanında eğitim gören 56 Türk öğrenci, ”AB Leonardo Da Vinci Hareketlilik Faaliyetleri” kapsamında 240 bin avro eğitim desteğine hak kazandı.

Kamuya en çok mühendis alınacak

kamuya-en-cok-muhendis-alinacak KPSS sonuçlarına göre tercih işlemleri süren adaylardan, kamuya merkezi yerleştirme ile en çok mühendis alınacak.

KPSS tercih kılavuzunda değişiklik!

kpss-tercih-kilavuzunda-degisiklik ÖSYM, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tercih kılavuzunda değişiklik yaptı.

Üniversiteye internetten hazırlık!

universiteye-internetten-hazirlik 50 bin öğrenciye internet üzerinden ileri derece matematik ve fizik eğitimi verilecek.

ABD’de Üniversite Eğitimi

abdde-universite-egitimi Yurtdışına ister yabancı dil eğitimi, ister üniversite eğitimi ya da her ikisini birden amaçlayarak çıksanız da, en başta karar vermeniz gereken konu hangi okulda okumayı tercih edeceğinizdir.

Üniversiteler için yerli yazılım geliştiriliyor

universiteler-icin-yerli-yazilim-gelistiriliyor İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Metin Ertürkler öncülüğündeki ekip, üniversiteler için ”Elektronik Üniversite” isimli yazılım geliştirmek amacıyla

İSGİD, üniversitelilere girişimciliği öğretecek

isgid-universitelilere-girisimciligi-ogretecek İstanbul Genç Girişimciler Derneği geleceğin girişimci adaylarını yetiştiriyor.

Memurluk tercihleri başladı!

memurluk-tercihleri-basladi Sınava giren memur adayları için KPSS tercih işlemleri başladı.

'Talep odaklı bir eğitim kurguluyoruz'

talep-odakli-bir-egitim-kurguluyoruz Milli Eğitim Bakanı Dinçer: ”Dünyadaki gelişmelere paralel olarak, ona benzer bir şekilde talep odaklı bir eğitim kurguluyoruz. Eğitim sistemini demokratikleştiriyoruz ve esnekleştiriyoruz”

Meslek liseleri de akıllı tahtalarına kavuşuyor

meslek-liseleri-de-akilli-tahtalarina-kavusuyor ”Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde meslek liselerine de akıllı tahta almak için ihaleye çıkılacak. Seneye meslek liseleri de tahtalarına kavuşmuş olacak”

'Okullar Hayat Olsun' Projesi

okullar-hayat-olsun-projesi Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ersöz: ”Türkiye 2023 yılı hedeflerini gerçekleştirecekse mutlaka daha eğitimli bir nüfusa, iş gücüne ve topluma sahip olmak durumundadır”

Yazmayı öğrenmek çileye dönüşmesin

yazmayi-ogrenmek-cileye-donusmesin ”Çocukların yazı yazmayı öğrenmelerini hızlandırmak ve onları teşvik etmek için öncelikle yazmayı eğlenceli hale getirmek gerekiyor”

ALES yapıldı

ales-yapildi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yapıldı.

ÖSYM’den KPSS adaylarına uyarı!

osym8217den-kpss-adaylarina-uyari ÖSYM, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına bağlı olarak adaylara uyarıda bulundu.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ