InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Patriot’un üreticisi Raytheon Türkiye ve Kuveyt’ten umutlu

patriotun-ureticisi-raytheon-turkiye-ve-kuveytten-umutlu

Dünyanın önde gelen füze üreticisi olan Amerikan Raytheon, ABD’nin savunma harcamalarını kısma kararının ardından dış pazarlara odaklandığını açıkladı. Aynı zamanda Patriot füzelerinin de üreticisi olan firma, bu anlamda Kuveyt’in yanı sıra Türkiye ile yürütülen görüşmelerden umutlu olduğunu bildirdi.
19 Haziran 2013 Çarşamba 07:55


Paris Air Show’da açıklamalarda bulunan Raytheon firmasının finanstan sorumlu üst düzey yöneticisi (CFO) David Wajsgras,  Amerikan yönetiminin bütçe kısıntıları nedeniyle dış satımların önümüzdeki üç-dört yılda kendileri için büyük önem taşıdığına değinirken, geçen yıl cirolarının yüzde 26’sını ihracatın oluşturduğunu anlattı. Güney Kore ordusunun açtığı ve F-16’ların gelişmiş radarlarla donatılmasına ilişkin ihaleyi kazandıklarını, Tayvan ve Amerikan Hava Kuvvetleri’nin ihaleleriyle ilgili sonuçları beklediklerini hatırlatan Wajsgras, Kuveyt’e Patriot satılması konusunda girişmleri bulunduğunu, ayrıca Türkiye ile ilgili sürecin de sürdüğünü kaydetti.
Raytheon şirketinin,Türkiye’de Aselsan ve Roketsan ile Patriot’un sistemleri konusunda işbirlikleri bulunuyor. Türkiye, geçen yıl uzun menzilli füze sistemlerinin alımı konusunda girişimlerde bulunmuş, bu projenin toplam değerinin 4 milyar doları bulacağı belirtilmişti. Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/patriot-un-ureticisi-raytheon/ekonomi/detay/1724789/default.htmEtiketler: ABD , Türkiye , Paris , Aselsan , füze , Kuveyt , Güney Kore , F-16 , Kore , Tayvan , Ten , Amerikan

Haber okunma sayısı: 1921Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ