InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Bu sektörler çok para kazandıracak!

bu-sektorler-cok-para-kazandiracak

Türkiye'de yabancı sermayenin akışı ve AB süreci ile birlikte yeni sektörler oluşmaya başladı. Peki hangi sektörler gelecek vaad ediyor? Az yatırımla çok para hangi sektörlerde kazanılır?
01 Eylül 2012 Cumartesi 03:38

* TEKSTİL
Özel bilgi ve beceri gerektiren, biraz da el emeği yoğun, nakışlı, işlemeli, parça boyalı, parça baskılı ve yıkamalı ürünlere yatırım yapılabilir. Denim yıkama atölyeleri kurulabilir. Angora (Ankara tavşanı) ve tiftik(Ankara keçisi) üretimi araştırılıp geliştirilebilir.

 


* BİLİŞİM
Dünyada yazılım sektörü ürünleri ve hizmetleri uluslararası ticareti arttırıyor. Türkiye yazılım sektöründe entellektüel sermayesi, işgücü, bilgi ve birikimleriyle buna hazır. Sanal alem pazarlama ve satış için sınırsız imkanlar sunuyor.


* ORGANİK TARIM
İnsanlar artık yedikleri, içtikleri, kullandıkları herşeyin artık organik olmasını istiyor. Bu konuda da seralar ön plana çıkmakta. Öncelikli olarak da hedef pazarın belirlenmesi lazım. Süt sığırcılığı da hem karlı hem de devlet tarafından desteklenen bir yatırım alanı. Ayrıca da orkinos, alabalık, çipura ve levrek çiftliği kurmak da diğer fırsat yatırım alanlarının arasında yer alıyor.
* EĞLENCE
Yiyecek servisi, dekorasyon, parti organizasyonu eğlence endüstrisinden pay almak isteyenlerin tercihi olabilir. Genç nesilin çok olduğu ülkemizde daha çok gençlere yönelik yatırımlar daha çok kazandırabilir.


* ATIKLAR VE ÇÖP
Plastik, metal, cam, kompozit gibi maddelerin ayrılarak toplanması gerekiyor. Toplama ve bu atıkların geri dönüşümle "ürün" haline getirilmesi süreci, yeni sektörleri de beraberinde getiriyor. Geri dönüşüm şirketleri kurulacak ve istihdamlar gerçekleşecek.


Haber okunma sayısı: 1833Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ