InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

ABD, Avrupa Birliği ofislerini mi dinledi?

abd-avrupa-birligi-ofislerini-mi-dinledi

Amerikan istihbaratının, Washington’daki ve Birleşmiş Milletler merkezindeki Avrupa Birliği (AB) ofislerine dinleme böcekleri yerleştirdiği ifade edildi.
30 Haziran 2013 Pazar 20:42

Almanya’da yayınlanan Der Spiegel dergisinin haberine göre, ABD’nin küresel düzeyde kurduğu dinleme ve izleme ağını deşifre eden eski CIA ajanı Edward Snowden’ın, ABD Ulusal Güvenlik Kurumu’nun AB’ye yönelik casusluk faaliyetlerini gösteren belgeleri ortaya çıkardı.

Snowden’ın Der Spiegel’e sağladığı belgelere göre ABD Ulusal Güvenlik Kurumu, AB’yi ‘hedef’ olarak adlandırmış. Amerikalı ajanlar, ABD’nin başkenti Washington’daki ve New York’ta bulunan BM merkezindeki AB temsilciliklerine dinleme böcekleri yerleştirmiş ancak casusluk faaliyetleri bununla sınırlı kalmamış.

BİLGİSAYARLARA SIZMIŞLAR

Temsilciliklerdeki bilgisayarlara da giren ABD Ulusal Güvenlik Kurumu, AB personelinin e-mail yazışmalarını ve bilgisayarlardaki dosyaları incelemiş.

Haberin ardından Reuters ajansına konuşan Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, iddialara ilişkin Amerikalı yetkililerden hızlı bir şekilde kapsamlı bir açıklama beklediğini ifade etti. (AKŞAM)Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/abd-avrupa-birligi-ofislerini-mi/dunya/detay/1730018/default.htmEtiketler: Almanya , ABD , CIA , Avrupa , New York , Washington , Reuters , Avrupa Birliği , Avrupa Parlamentosu , Der Spiegel , Eski CIA , Amerikan

Haber okunma sayısı: 1367Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ