InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Mobbing şikayeti en çok özel sektörden geldi

mobbing-sikayeti-en-cok-ozel-sektorden-geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ALO 170’e yapılan 4 bin 851 adet mobbing başvurusunun yüzde 64’ünün özel sektörden, yüzde 36’sının ise kamu sektöründen geldiğini söyledi.
30 Haziran 2013 Pazar 20:41

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ALO 170’e yapılan 4 bin 851 adet işyerinde psikolojik taciz (mobbing) başvurusunun yüzde 64’ünün özel sektörden, yüzde 36’sının ise kamu sektöründen geldiğini söyledi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine Çalışma Bakanı Çelik'in verdiği yanıt, iş yerindeki tacizin boyutlarını gözler önüne serdi.  
Çalışma Bakanı, 19 Mart 2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İşyerlerinde Psikolojik Tacizin Önlenmesi (mobbing) ile ilgili 2011/2 sayılı Başbakanlık Genelgesi”’nin bakanlığına açık görevler yüklediğini söyledi. Çalışma Bakanı, bu görevlerden ilkinin ALO 170 üzerinden psikologlar vasıtasıyla çalışanlara yardım ve destek sağlanması, ikincisinin Psikolojik Tacizle Mücadele Kurulunun bakanlık bünyesinde kurulması, sonuncusunun ise eğitim ve bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesinde etkin rol oynaması hususunun olduğunu kaydetti.
Çalışma Bakanı, Ocak 2013 tarihi itibarıyla ALO 170’e yapılan 4 bin 851 adet mobbing başvurusunun yüzde 64’ünün özel sektörden, yüzde 36’sının ise kamu sektöründen geldiğinin görülmekte olduğunu söyledi.

“FİŞLEME SÖZ KONUSU DEĞİL”
Bakan Çelik, gerek kanun, gerekse genelgelerin kapsamı çerçevesinde kamu çalışanlarına ilişkin bir fişlemenin söz konusu olmadığının da altını çizdi.



Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/mobbing-sikayeti-en-cok-ozel/gundem/detay/1730016/default.htm



Etiketler: CHP , mobbing , Başbakanlık , Faruk Çelik , Resmi Gazete , fişleme , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , Sosyal Güvenlik , 2011 , Bakan Çelik , 2013

Haber okunma sayısı: 2095



Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ