InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Modern çağın külkedileri

modern-cagin-kulkedileri

Modern dönemin külkedileri olarak nitelendirilen prenseslerin, yaşam hikayeleri birbirinden ilginç...
22 Mayıs 2013 Çarşamba 18:09

Onların ne bal kabağından  arabaları ne de kaçarken düşürdükleri ayakkabıları oldu, sıradan bir yaşam  sürerken, ”beyaz atlı prensleri” ile tanışarak büyülü bir dünyanın kapısını  araladılar. Modern dönemin külkedileri olarak nitelendirilen prenseslerin, yaşam  hikayeleri de birbirinden ilginç. Kimi bir polo maçında, kimi olimpiyatlarda,  kimi ise bir barda masalımsı hayatlarına adım attılar.

Külkedisi masalını gerçek hayatlarında yaşayanlar, dünya kamuoyunun her  zaman ilgisini çektiler. Gıpta ile bakılan saraylara kavuşanlar arasında en çok  dikkati çekenlerinden biri ise 30 yaşındaki Catherine Middleton. İşadamı Michael  Middleton ve eski bir hostes olan Carol Middleton çiftinin en büyük kızı  Middleton, 2011 yılının nisan ayında İngiltere tahtının ikinci adayı olan Prens  William ile evlenerek, İngiliz kraliyet ailesinin az sayıdaki ”avam” gelininden  biri oldu.

 

Çiftin aşk hikayesi ise üniversitede sıradan bir çiftin tanışması  arasında pek de bir fark yok. Çift okudukları İskoçya’daki St. Andrews  Üniversitesi’nde ortak aldıkları bir sanat tarihi dersinde tanışmış, 2001 yılında  çıkmaya başlamış ve her ikisi de bir süre aynı öğrenci evinde kalmış.  İlişkilerinin İsviçre’de bir kayak tatilinde çekilen fotoğraflarla duyulmasının  ardından Middleton, kısa sürede ülkenin en çok görüntülenen kadınları arasına ilk  sırada yer aldı. 

Prens William, annesi Lady Diana’ya nişanında takılan lacivert safir  yüzük ile Middleton’a evlenme teklif etti. Prenses unvanına kavuşan Middleton,  düğününde Alexander Mc Queen’den Sarah Burton tasarımı bir gelinlik tercih etti.  Nikah törenleri ise zamanı gelince Prens William’ın kral ilan edilerek tacı  devralacağı tarihi Westminster Kilisesi’nde yapılmıştı. Şu anda 5 aylık hamile  olan Cambridge Düşesi Prenses Middleton, sarayında tüm genç kızların imreneceği  bir yaşam sürüyor.

         

Prenses unvanını kullanamıyor 

İngiliz kraliyet ailesine girmeyi başaran halktan bir diğer isim ise 64  yaşındaki Camilla Parker Bowles. Galler Prensi Charles ve Bowles’un  arkadaşlıkları ise 1971 yılında bir polo maçında başlamış.

 

Çift, bir süre birlikte olduktan sonra Charles, Deniz Kuvvetlerindeki  kariyerine odaklanmış ve Camilla da binbaşı Andrew Parker Bowles ile evlenmiş.  Buna rağmen eski sevgililer birbirlerinden uzaklaşamamış.

 

Prenses Diana’nın trafik kazası sonucu ölmesinden sonra ilişkilerinin  tekrar başladığı iddia edilen çift, 2005 yılında II. Elizabeth’in onayı ile  evlendi. Camilla, genellikle Cornwall Düşesi ve İskoçya’da Rothesay Düşesi  unvanını taşıyor.

 

Kraliyet çevrelerine göre, Camilla dul olduğu için prenses unvanını  kullanmayacak, ”Prensin eşi” olarak anılacak. Prensin tahta çıkması halinde de  sıfatı ”Kralın eşi” olarak değişecek.

         

Olimpiyatlardan saraya prenses oldu

Monaco Prensi II. Albert, asalet unvanı taşımayan Charlene Wittstock ile  1 Temmuz 2011’de evlendi. Çiftin tanışma hikayesi ise bir hayli ilginç.

 

Çift, 2000 yılında Sidney Olimpiyatları’nda tanıştı. Aynı yıl Monaco’da  düzenlenen yüzme yarışlarında birinci olan Wittstock’un, madalyasını ve çiçeğini  de Prens Albert’in elinden alması ise ilişkinin dikkati çeken noktalarından.  Çift, basında ilk olarak 2006’da Torino’da düzenlenen Kış Olimpiyatları’nı  izlerken görüntülendi. İlişkinin basına yansımasından kısa süre sonra Formula-1  yarışlarına Charlene’le beraber katılan Prens Albert, sevgilisinin Grimaldi  ailesinin diğer fertleriyle de tanışmasının ardından Monaco’da sarayının  bahçesinde gerçekleşen görkemli düğün ile evlendi.

 

Bazı moda yazarları, Prens Albert’in eş olarak Charlene’i seçmesinde,  genç kadının Prensin annesi Hollywood’un unutulmazlarından Grace Kelly kadar zevk  ve stil sahibi oluşunun da etkisi sık sık kaleme aldı.

 

Çift, düğünlerinin de Prens Rainer ve Grace Kelly’nin düğünü gibi halka  açık olmasını istemiş, bu nedenle de Monaco Sarayı’nın kapıları 4 bin kişinin  töreni izleyebilmesi için açık bırakılmıştı. Prenses unvanını alan Charlene  Wittstock, Giorgio Armani imzalı gelinlik giymişti.

 

Wittstock, basına ”Nereden geldiğimin çok iyi farkındayım ama asil  olmasak da ailemle gurur duyuyorum” açıklamasıyla da dikkati çekmişti.

         

Rock konserinde başlayan aşk

Norveç Prensi Haakon ve eşi Mette-Merit’in ilişkileri ise karmaşık bir  aşk hikayesine sahip.

 

Eşiyle bir rock konserinde tanışan 39 yaşındaki Mette-Merit’in, bir  uyuşturucu satıcısıyla yaşadığı ilişkisinden olan 4 yaşında bir oğlu vardı ve  evlenmeden önce Norveç televizyonuna hayat hikayesini anlatarak, üvey annesinin  striptizci olduğunu itiraf etmişti. Beyaz atlı prensine kavuşan Mette-Marit,  Oslo’da da hızlı bir gece hayatı yaşamış olmakla da suçlanıyordu.

 

Prens Haakon ise büyük aşk beslediği Mette-Marit ile evlenmek için  gerekli izni alamazsa, tahttan vazgeçeceğini bile açıklamıştı. Gelin, düğünden  bir hafta önce uyuşuşturucu bulundurmaktan tutuklanmış ve çıkan tüm olumsuz  haberlere rağmen çift, görkemli bir düğünle 2001’de dünyaevine girmişti.

         

Reklamcı ve emlakçı prenses

Kraliyet soyundan gelmeyen bir diğer prenses ise Avustralyalı reklamcı ve  emlakçı 41 yaşındaki Danimarkalı Mary Donaldson. Mary Donaldson, eşi Prens  Frederik ile 2000 yılında olimpiyatlar sırasında Sydney’de bir pubda tanışmış.  Çift, Sydney’deki barda tanıştıktan sonra birbirleriyle uzun süre telefon ve  elektronik posta ile haberleşmiş.

 

2003 yılında Kraliçe Margrethe’nin izniyle evlenen çiftin dört çocuğu  bulunuyor. Çift Kopenhag yakınlarındaki Amalienborg’da rönesans tarzında inşa  edilmiş bir malikanede yaşıyor.

         

Gazeteci prenses

Orta sınıf bir ailenin kızı Letizia, evlenmeden önce gazeteci olarak  çalışıyordu. 2004 yılında haber spikeri Letizia Ortiz Rocasolano, İspanya Kralı  Juan Carlos’un oğlu, tahtın varisi Prens Felipe ile Madrid’deki Almudena  Katedrali’nde evlenerek prenses unvanına kavuştu.

 

Dul olduğu için İspanyol medyası tarafından hakkında olumsuz haberler  yapılan prenses, Prens Felipe ile Katolik adetlerine uygun bir şekilde yapılan  törenle saraya gelin gitmişti.

 

Prenses Letizia, düğünün de İspanya Kraliçesi Sofia’nın ödünç verdiği 100  yıllık tacı takmış, ayrıca giydiği gümüş ve altın yaldızlı 4,5 metre kuyruk uzunluğuna sahip beyaz gelinlik medyanın ilgisini çekmişti.

 

Şu anda Prenses Letizia, İspanyol halkının ”göz bebeği” olarak kabul  ediliyor. Prensle iki kız çocukları olan Prenses Letizia, Zarzuela Sarayı  yakınlarındaki 3,5 milyon euro değerindeki malikanede yaşıyor.

         

Haber spikeriydi

İtalya’nın son kralının torunuyla evli olan, 43 yaşındaki Venedik ve  Piedmont Prensesi Clotilde Courau da modern külkedilerinden.

 

Evlenmeden önce özel bir kanalda haber spikeri olan prenses, bazı  filmlerde de rol almış. Düğününde kraliyet ailelerinin modacısı Valentino’nun  hazırladığı bir gelinlik giyen prensesin, internette kendi adını taşıyan bir  sitesi var. Resmi Twitter adresi de olan Prensesi, 11 bin 989 kişi takip ediyor.

         

Partiden saraya uzanan aşk

Prens Willem Alexander’da kraliyet soyundan biriyle evlenmeyen bir diğer  prens. Prens Alwxander, İspanya’daki bir partide tanıştığa kadına prens olduğunu  söylememiş. Tanıştığı gencin prens olduğunu bilmeyen 41 yaşındaki Maxima da  gerçeği öğrendiğinde çok şaşırmış. Çiftin evlenme kararının ise kraliyet  ailesinde birçok tartışmaya neden olduğu medyaya yansımıştı.

 

Kasım 2012’de Hollanda Kraliyeti Veliaht Prensi Willem Alexander ve eşi  Prenses Maxima, İstanbul’a geldi. Çift, İstiklal Caddesi’ndeki Hollanda  Başkonsolosluğu’ndan Pera Palace Otel’e kadar bisikletle gitmişti.

 

 Kaynak: http://kadin.milliyet.com.tr/modern-cagin-kulkedileri/ask-iliskiler/detay/1712380/default.htmEtiketler: İstanbul , İtalya , İngiltere , İspanya , İskoçya , uyuşturucu , Hollanda , İsviçre , Hollywood , Katolik , Norveç , Rock , Cambridge , Formula , Torino , Armani , Venedik , kış olimpiyatları , II. Elizabeth , Prenses Diana , Oslo , Twitter , Lady Diana , Galler , nikah , 2011 , Kopenhag , sanat , Moda , Düğün , Gelinlik , Stil , Grace Kelly , 2012 , Sarah Burton , Giorgio Armani , genellikle , Valentino , Olimpiyatlarda , itiraf , Istanbul , Madrid , Gerekli


Haber okunma sayısı: 37562Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ