InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

KARİYER

Özgüveni arttırmanın yolları

ozguveni-arttirmanin-yollari Ofiste verimliliğinizi arttırmak istiyorsanız özgüveninizi desteklemelisiniz.İşte özgüveninizi arttıracak ve kendinize inancınızı güçlendirecek yöntemler...

Deneyim mi önemli eğitim mi?

deneyim-mi-onemli-egitim-mi Türkiye’nin de dahil olduğu 32 ülkeyi kapsayan yılın ikinci araştırmasında yeni bir iş bulmada eğitimden ziyade deneyimin daha önemli olduğu ortaya çıktı.

İşşizlik oranı açıklandı

issizlik-orani-aciklandi İşsizlik oranı mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,2 artışla yüzde 10,1 olarak gerçekleşti. İstihdam ise 23 milyon 817 binden 24 milyon 974 bine çıktı.

Başarılı olmuş kişileri takip edin

basarili-olmus-kisileri-takip-edin Mesleğinde başarılı olmuş kişiler başarıya ulaşmak adına iyi örneklerdir.

Engellilerin "iş koçu" olacak

engellilerin- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, engellilerin istihdamına yönelik dünyada yeni uygulanmaya başlayan "iş koçluğu" sistemini Türkiye'de uygulayacak.

En çok garson aranıyor

en-cok-garson-araniyor İŞKUR’un Nisan ayı Açık İş İstatistiklerine göre, işverenler 132 bin 384 işçi arıyor. En çok arananın 4 bin 314 kişiyle garson olduğu belirtildi.

İş hayatınızda bunlara dikkat edin

is-hayatinizda-bunlara-dikkat-edin İş hayatınızda çalışma temposuna ayak uydurmak ve ekip arkadaşlarınızla uyum sağlamak için bunları uygulamalısınız.

İşyerinde nasıl mutlu olunur?

isyerinde-nasil-mutlu-olunur- Mesai saatinde çıkıp sinemaya gidiyor, müzik odasında gitar çalıyor, briç kursları düzenliyorlar. Şirketi bir hafta kapatıp topluca tatile çıkıyorlar. Ama bütün işleri de yetiştiriyorlar.

Maske Düştü, İletişim Göründü

maske-dustu-iletisim-gorundu Boğaziçi Üniversitesi Kapılarını ‘Maske Düştü, İletişim Göründü’ Sloganıyla İletişim Dünyası’na Açıyor!

Ofiste kahve dopingi

ofiste-kahve-dopingi Türk kültürünün vazgeçilmezlerinden olan kahve içme alışkanlığını, iş hayatınızda performansınızı artırmak için bir silah olarak kullanabilirsiniz.

Çalışırken bunlara dikkat edin

calisirken-bunlara-dikkat-edin Ofis ortamında çalışırken, stresli çalışma koşulları kullanılan teknolojik cihazların size verdiği zarar hiçte azınsanacak gibi değil.

Kadınlar en çok “banka”da çalışmak istiyor

kadinlar-en-cok-bankada-calismak-istiyor Türkiye’nin en çok tercih edilen insan kaynakları platformu Kariyer.net, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak Türkiye’deki kadın istihdamı verilerini yayınladı.

İşsizlik azaldı

issizlik-azaldi Türkiye'de 2012 yılında işsizlik oranı, 0,6 puan düşüşle yüzde 9,2 oldu.

İşgücü maliyeti arttı

isgucu-maliyeti-artti Saatlik işgücü maliyeti endeksi 2012 yılı 4. çeyreğinde önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 8,5 arttı.

Hem devlet hem işçi kazandı

hem-devlet-hem-isci-kazandi İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın yaptığı denetimler sonunda hem devlet hem işçiler kazandı. Denetimleri sonucu, geçen yıl işçilere ve kamuya 75 milyon 732 bin 168 lira kaynak aktarıldı.

Maliye vergi müfettişi alacak

maliye-vergi-mufettisi-alacak Maliye Bakanlığı'na bağlı Vergi Denetim Kurulu (VDK), sınavla vergi müfettiş yardımcısı alacak.

Üniversiteliler tercih ediliyor!

universiteliler-tercih-ediliyor 2004-2012 döneminde istihdam sayısını en fazla artıran eğitim grubu yüzde 102,8 ile yükseköğretimliler, yüzde 59,7 ile de meslek liseliler oldu.

İş hayatı için stres yönetimi önemli

is-hayati-icin-stres-yonetimi-onemli Stres nedeniyle oluşan verimlilik kaybının ülke ekonomisine milyonlarca dolarlık yük getirdiğine dikkat çeken stres yönetimi uzmanı psikolog Tarık Gandur, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki

Zam nasıl istenir?

zam-nasil-istenir Zam istemek bir sanattır. İşte zam istemenin püf noktaları…

İşyerinde nasıl mutlu olunur?

isyerinde-nasil-mutlu-olunur Mesai saatinde çıkıp sinemaya gidiyor, müzik odasında gitar çalıyor, briç kursları düzenliyorlar. Şirketi bir hafta kapatıp topluca tatile çıkıyorlar. Ama bütün işleri de yetiştiriyorlar.