InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Çalışırken bunlara dikkat edin

calisirken-bunlara-dikkat-edin

Ofis ortamında çalışırken, stresli çalışma koşulları kullanılan teknolojik cihazların size verdiği zarar hiçte azınsanacak gibi değil.
21 Mart 2013 Perşembe 21:58

Öncelikle sürekli sandalyede oturmak eklem ağrılarına ve daha kolay kilo almaya yol açıyor. Hareketin azlığından dolayı vücudun sistemini bozarken, iskelet sistemi bozukluklarınıda beraberinde getiriyor. Çalıştığınız ortamda sürekli bilgisayar başındaysanız, esnek koltuklarda çalışmanız kireçlenme, eklem iltihaplanmalarına karşı ufakta olsa bir önlem olacaktır.

Rahat çalışma koşulları için tıklayın!

Çalışma ortamlarında bulunan yüksek düzeydeki karbondioksit, sizin motivasyonunuzu ve beyninize gidecek kan akışını etkileyebilir. Bu yüzden ofis ortamı mümkün olduğunca havalandırılmalı. Aksi taktirde oksijen eksikliği ve havasızlık sizin performansınızı düşüren faktörlerden biri olabilir.

Bilgisayar başında fazla vakit geçirmek özellikle cihazınınzdan yayılan elektromanyetik ışınlara maruz kalmanıza neden olmakta. Uzun süre monitöre bakmak, gözlerinizde zamanla çeşitli sorunlara yol açıyor. Bulanık görme, baş ağrısı, migren, uzun süre bilgisayar başında çalışmanın sonuçları olarak karşınıza çıkıyor.

Ofis ortamınızın aldığı ışıkta çok önemli. Karanlık veya az ışığın olduğu bir ortam vücudunuz dengesini bozabilir. Bu durumda çok karanlıkta kalmak kadar, fazla ışığın olduğu mekanlarda sakıncalı.Kaynak: http://kariyer.milliyet.com.tr/calisirken-bunlara-dikkat-edin/kariyer/haberdetay/21.03.2013/1683335/default.htmEtiketler: migren , karbondioksit , olabilir

Haber okunma sayısı: 1053Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ