InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Zam nasıl istenir?

zam-nasil-istenir

Zam istemek bir sanattır. İşte zam istemenin püf noktaları…
07 Şubat 2013 Perşembe 23:22

Aldığınız para hak ettiğinizin karşılığı değilse zam isteme zamanı gelmiştir. Peki, patronu sinirlendirmeden ve hak ettiğinizi göstererek nasıl zam isteyebilirsiniz?

Zam istemeden önceki haftalarda işlere asılın. Maillerinizi düzenli kontrol edin, istenilen görevleri yerine getirin ve özenli çalışmaya dikkat edin.

Daha fazla kazanabileceğiniz iş fırsatları için tıklayın!


Muadiliniz kişilerin sektörde ne kadar kazandığını öğrenin. Piyasa araştırması yapın. Sektördeki zam ve maaş oranlarını araştırın.

Zam isterken zamanlama çok önemlidir. Zammı %100 hak eden biri olsanız dahi patronun uygun anını yakalamanız gerekecektir. Bu nedenle işe her gün özenli giyinerek gidin. Uygun an geldiğinde kapısını çalabilecek ciddiyette olun.

Zam isterken kurulan cümle çok önemlidir. “Zam talep ediyorum” demek yerine “Benim için nasıl bir maaş artışı uygun görürsünüz?” gibi patronunuzla sizi aynı tarafta tutan cümleler kurun.

Daha fazla kazanabileceğiniz iş fırsatları için tıklayın!

Hayır cevabı aldığınızda hemen orayı terk etmeyin. Zammı hak etmek için sizden beklentilerini öğrenin.

Paradan daha fazlasını isteyin. İşlerinizi rahatça yürütebildiğinizi ve daha fazla sorumluluk almak istediğinizi belirtin.

Konferanslara, toplantılara ve etkinliklere katılın. Her zaman göz önünde ve aktif olun. Ofiste 8 saat bilgisayar başında oturmaktan ziyade piyasada adınızın bilinmesi patronun daha çok hoşuna gidecektir.Kaynak: http://kariyer.milliyet.com.tr/zam-nasil-istenir-/kariyer/haberdetay/07.02.2013/1665903/default.htmEtiketler: zam , saat

Haber okunma sayısı: 945Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ