InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

M@rka

Öğrenciler laboratuvarda mücevher araştıracak

ogrenciler-laboratuvarda-mucevher-arastiracak İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne bağlı Mücevherat Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı, Kuyumcukent’te törenle açıldı.

TÜRKİYE MARKA BAŞVURUSUNDA AVRUPA BİRİNCİSİ

turkiye-marka-basvurusunda-avrupa-birincisi Türk Patent Enstitüsü tarafından yayınlanan verilere göre Türkiye’nin marka haritası Adres Patent tarafından belirlendi.

Para ve Şöhretin Yolu İnternetten mi Geçiyor?

para-ve-sohretin-yolu-internetten-mi-geciyor "İnternette yoksanız, yoksunuz!" Nihan Urel, şirketlerin internette satış, pazarlama ve markalaşma süreçleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

'Markalaşmak için patron değil, şirket zengin olmalı'

markalasmak-icin-patron-degil-sirket-zengin-olmali Süvari Giyim Yönetim Kurulu Başkanı ve TUSKON Başkan Yardımcısı Ahmet Coşkun, İzmirli genç işadamlarına tavsiyelerde bulundu.

6 yıllık çekişme sona erdi!

6-yillik-cekisme-sona-erdi- Belçika’daki Fransızca gazeteler ve Google, telif konusunda anlaştı telif konusunda anlaştı

Stratejik Marka Yönetimi

stratejik-marka-yonetimi Marka Danışmanları, Pazarlama ve Satış Müdürleri ve kendini marka, pazarlama ve satış alanında geliştirmek isteyen tüm katılımcılar için eğitim düzenlenmektedir.

Marka tescil savaşlarında kılıçlar Kanal İstanbul markası için çekildi

marka-tescil-savaslarinda-kiliclar-kanal-istanbul-markasi-icin-cekildi Çılgın proje Kanal İstanbul'un marka tescili için kamu ve özel sektör birbirine girdi.

Patentler hayırsever sahiplerini bekliyor

patentler-hayirsever-sahiplerini-bekliyor Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi girişimci fizik öğretmeni İlhami ARAN, patent hakları elinde bulunan üç buluşunu eğitim gönüllülerine vereceği günü bekliyor.

Galataport’ a marka tescil engeli

galataport-a-marka-tescil-engeli 2005 yılında görücüye çıkan fakat ihale döneminde Danıştay tarafından iptal edilen Galataport, tekrar ihaleye çıkmaya hazırlanırken bu seferde marka tescil sorunu ile gündemi meşgul edeceğe benziyor.

Internette “.tc” karmaşası

internette-tc-karmasasi Türkiye’deki markaları yakından ilgilendiren “.tc” uzantılı alan adlarında “Sunrise” süreci, 28 Kasım’a kadar uzatıldı.

Apple'dan Saat İçin Yüklü Telif

appledan-saat-icin-yuklu-telif Apple, iOS 6 işletim sisteminde kullandığı saat tasarımı için İsviçre Demiryolları şirketi ile anlaşmaya vardı. Firma, anlaşma karşılığında bol sıfırlı bir ödeme yaptı.

Facebook tescillendi!

facebook-tescillendi Dünyayı kasıp kavuran Facebook’u bir Türk tescilledi

Dünya Türk Buluşlarını Konuşuyor!

dunya-turk-buluslarini-konusuyor Türk bilim adamları, insanlık için yaptıkları buluşlar ile dünya gündeminde konuşulmaya ve ülkemizin ismini duyurmaya devam ediyor.

Markalar Sloganları ile Büyüyorlar!

markalar-sloganlari-ile-buyuyorlar Dünyanın önde gelen markaları sloganlarını da markaları ile birlikte tescil ettirerek farkındalık yaratırken, büyümelerini de aralıksız sürdürüyorlar.

Ben bir markayım, ya siz?

ben-bir-markayim-ya-siz Ben markayım, sen markasın, o marka. Biz markayız, siz markasınız, onlar marka. Herkes ve her şey marka! “Kendimi Nasıl Marka yaparım” konulu bir projem/çalışmam var, MediaCat Communication Institute

Dünyanın Ekonomisini yön Veren

dunyanin-ekonomisini-yon-veren Bazıları zarifliği bazıları üretildiği şehri simgeliyor. İşte dünya ekonomisine yön veren dev markalar ve logo hikayelerinden bazıları...

INTERNETTE ALAN ADI SAVAŞLARI

internette-alan-adi-savaslari Büyük küçük fark etmeksizin bir çok firma ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak, tanıtım yapmak, müşteri potansiyelini artırmak için interneti kullanmakta, bir web sayfası olmayan veya en azından

Domain name ve marka tescilindeki bubi tuzakları

domain-name-ve-marka-tescilindeki-bubi-tuzaklari Lojistik sektöründe gittikçe yaygınlaşan ve çeşitli hizmetlerin üzerinden yapıldığı internet, kötü amaçlı kişiler tarafından bir silah olarak kullanılabiliyor. Ayrıca markalarına ciddi yatırımlar

Marka Olmak

marka-olmak Marka olmanın / Markalaşmanın pahalı olduğunu söylerler oysa sadece pahalı reklam üstüne oturmaz" Apple reklama para harcamadan i-phone’u marka yaptı. İnsanların, markette 5-25 kuruş olan bir kahveyi

Marka Bulmanın Püf Noktaları

marka-bulmanin-puf-noktalari Güçlü bir markanın işletmeler açısından yüksek pazar payı, yüksek satış ve kâr anlamına geldiğini artık bilmeyen yok gibi. Buna markanın devredilebilir (satılabilir), lisans verilebilir, miras yolu