InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Dünya Türk Buluşlarını Konuşuyor!

dunya-turk-buluslarini-konusuyor

Türk bilim adamları, insanlık için yaptıkları buluşlar ile dünya gündeminde konuşulmaya ve ülkemizin ismini duyurmaya devam ediyor.
30 Eylül 2012 Pazar 23:33

Globalleşen Dünya;  hemen hemen her gün yeni bir buluşa, akıllarda ‘ buda olur mu’ dedirten icatlara şahit olurken ve patent ihlallerinden dolayı açılan milyonlarca dolarlık davalar hızla artarken, Türk bilim adamlarının insan hayatına değer veren buluşları bu süreçte göğsümüzü kabartmaya devam ediyor.

Daha önceki yıllarda HIV/AIDS tedavisi üzerine yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı dünyayı değiştirecek 35 bilim adamı arasında gösterilen Dr. Utkan Demirci’nin yumurtalık kanserinin erken teşhisi için idrar testinden sonra, Doç. Dr. Tan İnce’nin kanser tümörü ile ilgili buluşu da konuşulmaya devam ediyor.

ABD Patent Ofisi’nden patent onayı

ABD Patent Ofisi,  Doç. Dr. Tan İnce’nin, kanser tümörünün laboratuvar ortamında büyümesini sağlayan “ Hormon uyumlu doku kültürü sistemi”  adlı buluşuna patent verdi.Patentli buluş ne işe yarayacak?

Hastadan alınan tümör hücreleri laboratuvar ortamında büyütülerek ilaçlarla olan etkileşimleri incelenecek ve binlerce ilaçla olan uyumu test edilebilecek.  Bu sayede hastanın kendi tümörü üzerinde en etkin olan ilaçlar ile kanser savaşı verilecek.

Acar Patent Genel Koordinatörü Rüştü GÜMÜŞ; Türk insanının kendisine verilen imkânlar sonucunda ne denli başarılı olduğunu gözler önüne seren bu örneğin insanlarımıza daha fazla yenilikçi ve gelişimci fikir alanı açmamız ve şartların iyileştirilerek ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan patent ve inovasyon bilincinin ülkemizde yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesi açısından çok olumlu olduğunu belirtti.


Haber okunma sayısı: 1753Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ