InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Galataport’ a marka tescil engeli

galataport-a-marka-tescil-engeli

2005 yılında görücüye çıkan fakat ihale döneminde Danıştay tarafından iptal edilen Galataport, tekrar ihaleye çıkmaya hazırlanırken bu seferde marka tescil sorunu ile gündemi meşgul edeceğe benziyor.
20 Kasım 2012 Salı 00:22

2005 yılında görücüye çıkan fakat ihale döneminde Danıştay tarafından iptal edilen Galataport, tekrar ihaleye çıkmaya hazırlanırken bu seferde marka tescil sorunu ile gündemi meşgul edeceğe benziyor.
 
20.01.2010 tarihinde Marka Tescil Ofisi Acar Patent aracılığı ile başvurusu gerçekleşen “Galataport” markası 22.04.2011 tarihinde Türk Patent Enstitüsü tarafından tescile uygun görüldü.

Türk girişimciler Mehmet Fereç Balcı ve Hayati Şanlı tarafından ticari amaçlı olarak tescil ettirilen “Galataport” markası yedi sınıfta koruma altına alındı.

İnşaat ve temizlik hizmetleri, gayrimenkul ve sigortacılık, kara-hava-deniz taşımacılığı, konaklama hizmetleri, mağazacılık, eğitim-öğretim-tv-radyo program yapım hizmetleri ve deri-çanta-cüzdan gibi sınıflarda marka tescili gerçekleşen ve galataport.com.tr alan adını da barındıran “ Galataport “ markası çok kişiyi peşinden koşturacak gibi gözüküyor.

Galataport projesi nedir?Türkiye’nin en önemli turistik limanı olan ve büyük gemilerin limanı olarak bilinen Karaköy’den Tophane’ye kadar uzanan sahil şeridine konaklama ve barınma tesislerini kapsayan, alışveriş merkezleri ve restoranlardan oluşan bir turizm merkezi projesidir.

Uzman Görüş

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Acar Patent marka tescil uzmanlarından Deniz İŞERİ, özgün marka bulmanın gün geçtikçe daha da zorlaştığını, özgün isimlerini korumak isteyen girişimcilerin iş işten geçmeden başvuruda bulunmaları gerektiğini kaydetti.


Haber okunma sayısı: 3227Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ