InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Markalar Sloganları ile Büyüyorlar!

markalar-sloganlari-ile-buyuyorlar

Dünyanın önde gelen markaları sloganlarını da markaları ile birlikte tescil ettirerek farkındalık yaratırken, büyümelerini de aralıksız sürdürüyorlar.
30 Eylül 2012 Pazar 23:26

Etkili ve doğru sloganlar ile hafızalarımızda yer etmeyi başaran ünlü markalar sloganlarını da marka tescil ile koruma altına alarak kendileri ile özdeşleşen sloganlarını kimseye kaptırmıyorlar.

Slogan nedir?

Slogan, bir kişi, grup veya bir kurumun amaç, araç ve reklamlarını genel olarak tanımlayan bir sözcük veya deyişe verilen isim ya da isimler listesidir.

Marka sloganlarının yasal olarak korunabilmesi için marka tescil başvurusu yapılarak Türk Patent Enstitüsü’nün onayının beklenmesi gerekiyor. Sloganlar markayı daha etkileyici, hatırlanabilir ve orijinal kıldıkları için şirketlerin misyon ve vizyonunu ifade etme yetenekleri ile ön planda yer alıyorlar.Tescilli slogan örnekleri

Etkileyici ve hedef odaklı sloganlarını tescil ettirerek günümüze kadar gelmeyi başaran markalar, marka değerlerinin artmasında sloganlarının olumlu paylarını da göz ardı etmiyorlar.

* 2011 yılın en değerli markası seçilen Coca-Cola “ Hayatın Tadı” sloganını marka tescil ile koruma altına alarak başkasının kullanımına kapıyor.

* Unilever ise “ Kirlenmek Güzeldir” sloganını hem genel olarak hem de “ OMO Kirlenmek Güzeldir “ markalarıyla tescil ettirerek, tüketiciye kirlenmenin hayatı öğrenmenin bir yolu olduğu mesajını veriyor.

* Mavi Jeans “ Çok Oluyoruz” sloganını marka tescil ile koruma altına alarak gösterdikleri başarılara atıfta bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Acar Patent Genel Koordinatörü Rüştü GÜMÜŞ, markalaşmak isteyen her firmanın doğru marka seçimi ile birlikte kendini doğru ifade edecek ve hedef kitleyi etkileyecek bir slogana ihtiyacı olduğunu ve Türkiye’de sloganlarını marka tescil ile koruyan ilk patent ofisi olmaktan gurur duyduklarını söyledi.


Haber okunma sayısı: 1965Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ