InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Öğrenciler laboratuvarda mücevher araştıracak

ogrenciler-laboratuvarda-mucevher-arastiracak

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne bağlı Mücevherat Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı, Kuyumcukent’te törenle açıldı.
03 Mayıs 2013 Cuma 09:13

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Mücevherat Mühendisliği Bölümü’nün Kuyumcukent Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı açıldı.
Geçen yıl Mücevherat Mühendisliği bölümü açarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Ticaret Üniversitesi, öğrencilerinin pratiklerini artırmak ve kuyum sektörünün ihtiyacı olan teknik bilimsel çalışmalara dayalı, katma değer oluşturmanın ilk somut adımını Kuyumcukent’te açtığı laboratuvarla attı.

500 bin TL’lik yatırım
İlk adımda 500 bin liralık yatırımın gerçekleştirildiği laboratuvarda sektöre hem akademik hem de katma değeri olan eserler oluşturulacak.
Açılışa İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken, üniversitenin mütevelli heyeti üyesi ve Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, üniversite Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Mücevherat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki Çizmecioğlu, Mücevher İhracatları Birliği ve İMMB Koordinatör Başkanı Ayhan Güner, İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Alaettin Kameroğlu, KİAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Sudaşı, İTO Meclis üyeleri, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak ve çok sayıda davetli katıldı. Eğitim alanlara sertifikaları verildi.

‘Sektör hızla gelişiyor’
Sektörün büyük gelişme kaydettiğini, devletin 1985 yılından itibaren kıymetli taş ve metal ithalatını serbest bıraktıktan sonra sektörün çok büyük boyutlara ulaştığını söyleyen İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Mücevherat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki Çizmecioğlu, “Eğitimli eleman ihtiyacı ortaya çıktığı için İstanbul Ticaret Odası meslek komiteleri mücevherat mühendislik bölümünün açılmasını talep ettiler.  2011-2012 yılında üniversitemizde mücevherat lisans eğitimi başladı” diye konuştu.
Üniversite olarak böyle projenin sürekli destekçisi olduklarını ifade eden İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren de desteklerinden dolayı İTO’ya ve sektör temsilcilerine teşekkür etti.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/ogrenciler-laboratuvarda-mucevher/gundem/detay/1702763/default.htmEtiketler: İstanbul , Türkiye , İTO , Nazım Ekren , 2011 , Tasarım , İstanbul Ticaret Üniversitesi , Mücevher , 2012

Haber okunma sayısı: 3406Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ