InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

SAĞLIK

İlk kafa nakli için teknoloji yeterli

ilk-kafa-nakli-icin-teknoloji-yeterli İtalya merkezli Torino Gelişmiş Modülasyon Grubu’nun bir üyesi olan Doktor Sergio Canavero’ya göre insanlarda ilk kafa naklinin gerçekleştirilmesi için şu an yeterli teknoloji bulunuyor. Şu ana kadar

Çocuklarda inmemiş testis

cocuklarda-inmemis-testis El muayenesiyle tespit edilerek ameliyatla başarılı şekilde tedavi edilebilen inmemiş teşhis sorununda erken teşhis çok önemli.

Diyabet ve tiroit rahatsızlıklarında kısırlık riski

diyabet-ve-tiroit-rahatsizliklarinda-kisirlik-riski ”Kadınlarda tedavi edilmeyen hormonal bozukluk, kontrol altına alınmayan diyabet ve tiroitteki rahatsızlıklar, kısırlığa yol açabiliyor”

Cildinizdeki sinerjiyi ortaya çıkarın!

cildinizdeki-sinerjiyi-ortaya-cikarin Tatil sonrası deniz ve güneşin neden olduğu cilt yıpratıcı etkilerden arınma ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Ramazan ayında beslenmeye dikkat

ramazan-ayinda-beslenmeye-dikkat Bitlis Devlet Hastanesi’nde diyetisyen olarak görev yapan Esin Edirneli Keleş, Ramazan ayında vatandaşların diğer günlere nazaran biraz daha beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Yazın nasıl beslenmek gerek?

yazin-nasil-beslenmek-gerek Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Elmacıoğlu, yaz aylarını sağlıklı geçirmek için beslenme önerilerinde bulundu.

Karakter, anne karnında şekillenmeye başlıyor

karakter-anne-karninda-sekillenmeye-basliyor Bebeğin karakterinin anne karnında şekillenmeye başladığı belirlendi.

Çay, kahve değil, su tüketin!

cay-kahve-degil-su-tuketin Dr. Sertaç Yıldırım uyarıyor: “Su yerine başka sıvılar kullanmayın, sağlık için mutlaka su için’’

Güneş lekelerinin tedavisi artık ağrısız, acısız

gunes-lekelerinin-tedavisi-artik-agrisiz-acisiz Cildin yaşlanmasındaki en önemli faktor güneştir.

Ellerimiz ne kadar temiz?

ellerimiz-ne-kadar-temiz Ellerimizi yeteri kadar yıkamadığımızı tahmin edersiniz. İşte 3.749 arasında yapılan anketin sonuçları...

Yaz aylarında tırnak mantarına dikkat

yaz-aylarinda-tirnak-mantarina-dikkat Dr. Oktay Demircioğlu, Türkiye’de 4 milyondan fazla tırnak mantarı hastası olduğunu belirterek, hastalığın artış gösterdiği yaz aylarından vatandaşları uyardı.

Denizde 1 saatten fazla kalmayın!

denizde-1-saatten-fazla-kalmayin Yaz aylarında hem eğlemek hem de dinlenmek amacıyla tatil planları yaparken çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşılabileceği unutulmamalıdır.

Cildinize zarar veren uygulamalar

cildinize-zarar-veren-uygulamalar Sigara kullanımı, fazla alkol tüketimi, cilt tipine uymayan ürünler, steril olmayan makyaj malzemeleri, cildi kurutmak veya aşırı nemlendirmek, cilde fazla peeling uygulamak, düzensiz uyku, aşırı güneş

Çocuklar için sıcak havalarda sıvı tüketiminin önemi

cocuklar-icin-sicak-havalarda-sivi-tuketiminin-onemi Bu sıcak yaz günlerinde çocuklardaki sıvı dengesinin korunması sağlık açısından çok önemli.

Çay-kahve yerine meyve-sebze

cay-kahve-yerine-meyve-sebze Yazın çay-kahve yerine meyve-sebze tüketin

Güneşlenirken saçlarınızı hem koruyun, hem de bakım yapın!

guneslenirken-saclarinizi-hem-koruyun-hem-de-bakim-yapin Yıpranmış saçlara Mango etkisi “Sadece Eczanelerde”

Jinekolog öncesi vücut bakımı

jinekolog-oncesi-vucut-bakimi Bir sorununuz var veya rutin kontrol için gitmeniz gerekiyor.

Yaz aylarında her yiyecek masum değil

yaz-aylarinda-her-yiyecek-masum-degil Yaz aylarıyla birlikte ortaya çıkabilecek hastalıklar hakkında açıklama yapan Anadolu Sağlık Merkezi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Hakko, sıcak havada toplu besin zehirlenmelerine dikkat

Klima keyfi hastanede bitmesin

klima-keyfi-hastanede-bitmesin Medicalpark Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Salih Bilgin, sıcak ortamdan bir anda soğuk ortama maruz kalınmasının ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebileceğini söyledi.

Kivi bağırsağa, mango terlemeye iyi geliyor

kivi-bagirsaga-mango-terlemeye-iyi-geliyor Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kivinin bağırsak hastalıklarına iyi geldiğini söyledi. Enç, mangonun ise terleme sonucu ortaya çıkan tuz ve demir kaybını önlediğini belirtti.