InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

İlk kafa nakli için teknoloji yeterli

ilk-kafa-nakli-icin-teknoloji-yeterli

İtalya merkezli Torino Gelişmiş Modülasyon Grubu’nun bir üyesi olan Doktor Sergio Canavero’ya göre insanlarda ilk kafa naklinin gerçekleştirilmesi için şu an yeterli teknoloji bulunuyor. Şu ana kadar böyle bir naklin gerçekleşmesi omuriliğin bağlanamaması sebebiyle mümkün görünmüyordu.
03 Temmuz 2013 Çarşamba 08:00


Canavero’ya göre bu bağlantının yapılması artık mümkün. 1970 yılında ilk kez Robert White, bir maymunun kafasını başka bir maymuna başarılı bir şekilde nakletmişti.
Beyin cerrahı olan Doktor Canavero, benzer bir yöntem ve 100 kişilik bir ekiple 36 saat sürecek bir ameliyat sonrası ilk insan kafası naklini gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.
Ameliyatın 8.5 milyon sterline (25 milyon TL) mal olacağı ve şu ana kadar tedavi edilmesi mümkün olmayan rahatsızlıklara çare olabileceği iddia ediliyor. Bununla beraber birçok cerrah, bu fikrin kabul edilemez ve tuhaf olduğunu belirtti. İskoç İnsan Biyoetik Konseyi üyesi Doktor Calum Mackellar, “fikrin bir korku filminden çıkmışa benzediğini” ifade etti.
 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/ilk-kafa-nakli-icin-teknoloji/gundem/detay/1731299/default.htmEtiketler: beyin cerrahı , Torino , teknoloji , saat

Haber okunma sayısı: 1493Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ