InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

SAĞLIK

Havuz suyundaki klor astımı tetikleyebilir

havuz-suyundaki-klor-astimi-tetikleyebilir Memorial Şişli Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Füsun Soysal, astım hastalarının tatilde sağlıklarını riske etmemek için planlama yapmaları gerektiğini söyledi.

Cep telefonu radyasyonuna çözüm

cep-telefonu-radyasyonuna-cozum Cep telefonlarının radyasyonunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri hakkında her gün yeni bulgular çıkıyor. Dünya sağlık örgütünün geçen Temmuz ayında yaptığı açıklama ise bu soruna

Tereyağı kilo yapmaz

tereyagi-kilo-yapmaz Fitoterapi uzmanı Dr. Mustafa Eraslan, kamuoyunda terayağ kilo ve kolesterol yapar şeklinde yanlış bir bilgi olduğunu ifade etti.

Çay kahveye dikkat!

cay-kahveye-dikkat Gebelik sırasında ortaya çıkabilen en önemli sorunlardan biri olan idrar yolu enfeksiyonları, erken doğum ve düşük riskini artırıyor.

Yatmadan önce bir şeyler atıştırmak, kilo aldırmıyormuş

yatmadan-once-bir-seyler-atistirmak-kilo-aldirmiyormus Geceleri yemek yemenin, sanıldığı gibi kilo aldırmadığı, aksine metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybını kolaylaştırdığı belirlendi.

Aile içi sorunlar kadının ruh sağlığını bozuyor

aile-ici-sorunlar-kadinin-ruh-sagligini-bozuyor Doç. Dr. Nuray Atasoy, aile içinde yaşanan sorunların kadınların ruh sağlığını bozduğunu söyledi.

Tarçınlı krep enfes bir lezzet!

tarcinli-krep-enfes-bir-lezzet Sadece 100 kalori içeren tarçınlı kreplere misafirleriniz de bayılacak.

Böbrek hastalarına umut ışığı

bobrek-hastalarina-umut-isigi Dr. Ömer Coşkun, ebegümecinin böbrek hastalarına umut ışığı olduğunu söyledi.

Anne adaylarına uyarılar

anne-adaylarina-uyarilar Anne adaylarının gebelik süresince spor yapmasının birçok yararı olduğunu belirten uzmanlar, hamilelik döneminde kilo alımına dikkat edilmesini istedi.

Şeker problemine megaliposaction!

seker-problemine-megaliposaction Güzellik için yapılan operasyonların başında gelen liposuction’ın halk arasında bilinmeyen çok önemli bir faydası daha var.

Erken doğum, karmaşık bilişsel işler becerisini etkiliyor

erken-dogum-karmasik-bilissel-isler-becerisini-etkiliyor Erken doğan bebeklerin, karmaşık bilişsel işleri halletme becerisinin diğerlerinden daha az olduğu belirlendi.

Kaygının azı yarar, çoğu zarar

kayginin-azi-yarar-cogu-zarar Çocukların tam da ergenlik döneminde karşılaştıkları sınav gerçeği, pek çok psikolojik sorunu beraberinde getiriyor. Aşırı kaygı, çocukların sadece psikolojilerini değil, vücut sağlığını da

Aile ilgisi internet bağımlılığından koruyor

aile-ilgisi-internet-bagimliligindan-koruyor Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde yapılan araştırma, ailesiyle sorunlarını paylaşamayan ve birlikte zaman geçiremeyen 14-21 yaş arası gençlerde internet bağımlılığının geliştiğini

Bu 10 besine önem verin

bu-10-besine-onem-verin Kalsiyum ihtiyacımızı daha çok süt ve süt ürünlerinden karşılıyoruz ama süt ve ürünlerini tüketemiyorsanız kalsiyum ihtiyacınızı karşılamanız için başka hangi besinler tüketebilirsiniz?

Ayağınız Nefes Alsın…

ayaginiz-nefes-alsin Özellikle yaz aylarında artan ve birçok kişinin hayatında en az bir kez yaşadığı ayak mantarı enfeksiyonunu ve bundan korunma yollarını Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Burçak

Metabolik hastalıkların sebebi ne?

metabolik-hastaliklarin-sebebi-ne Metabolizma, oldukça karmaşık bir süreçtir. Peki, metabolizma sorunlarının nedeni nedir?

Cilt rengini tek renk haline getirmek mümkün!

cilt-rengini-tek-renk-haline-getirmek-mumkun Özellikle yaz aylarında cildimizde yaşadığımız en büyük problemlerden biri güneş lekelenmeleri.

Düşükten Sonra 6 Ay Bekleyin!

dusukten-sonra-6-ay-bekleyin Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Sema Demirsoy, bir kez düşük yapıldıktan sonra 2´ nci gebelik için anne adayının yaklaşık altı ay beklemesi gerektiğini

Bebekle birlikte uyumayın

bebekle-birlikte-uyumayin Bebekle aynı yatakta uyumanın ani bebek ölümü sendromu riskini 5 kat artırabileceği belirlendi.

Doğru beslenme tüp bebek şansını arttırıyor

dogru-beslenme-tup-bebek-sansini-arttiriyor Tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin sağlıklı kilolara sahip olmaları tedavinin başarısını olumlu yönde etkileyen faktörlerin başında geliyor.