InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

Mapfre'den Torun Center'a 67 Milyon Dolar

mapfreden-torun-centera-67-milyon-dolar

MAPFRE GENEL SİGORTA, merkezini taşıyacağı Torun Center ofis kulesinin 10 katını yaklaşık 67 milyon Dolar’lık yatırımla satın aldı.
25 Haziran 2013 Salı 16:34

Dünyanın en büyük sigorta gruplarından MAPFRE GRUP Şirketi olan MAPFRE GENEL SİGORTA, merkezini taşıyacağı Torun Center ofis kulesinin 10 katını yaklaşık 67 milyon Dolar’lık yatırımla satın aldı.

 

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi Emre Torun: Bugün imzalarını attığımız bu satış sözleşmesi sadece iki şirket arasındaki ticari ilişkiyi kayıt altına alan bir araç olarak algılanmamalı. Bu sözleşme, şirketimiz, sektörümüz ve Türkiye ekonomisi açısından farklı kazanımları beraberinde getiren bir başarının göstergesidir. En önemlisi de içinde bulunduğumuz konjonktürde, yabancıların ülkemize ve ülkemizdeki gayrimenkul projelerine duyduğu güvenin kanıtıdır.

 MAPFRE GENEL GRUBU CEO’su Serdar Gül: MAPFRE’nin Türkiye’deki  uzun vadeli  hedeflerinin bir göstergesi olan Torun Center ofis kulelerine yatırımımızla; İstanbul’un en  merkezi yerinde, modern, prestijli ve yüksek standartlarda konforlu bir ofis olanağı  ile çalışanlarımızın mutluluğunu artırmak, satış kanallarımızın şirketimize olan güvenini daha da pekiştirmek istiyoruz.

 

 Torun Center’daki bu satış, tek bir markaya toplu olarak gerçekleştirilen en büyük hacimli ofis satışı oldu.

 

Torunlar GYO’nun, İstanbul’un merkezinde Ali Sami Yen arazisi üzerinde hayata geçirdiği Torun Center projesinde yer alan ofis kulesi, 65 yılı aşkın deneyimi ve uluslar arası gücüyle Türk ekonomisine katma değer sağlayan, dünyanın en büyük sigorta gruplarından MAPFRE GENEL SİGORTA’nın yeni adresi olacak. Genel müdürlük ofisi olarak kullanılmak üzere, Nisan ayında satışa sunulan Torun Center ofis kulesinin yüzde 18’ini alarak toplu alım gerçekleştiren MAPFRE GENEL SİGORTA, Türkiye’deki faaliyetlerini kuledeki 10 katta sürdürecek.

 

Torun Center ile MAPFRE GENEL SİGORTA arasında gerçekleşen satış işlemleri, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Torun ile MAPFRE GENEL GRUBU CEO’su Serdar Gül‘ün katılımıyla 25 Haziran Salı günü Torun Center Satış Ofisi’nde imzalanan satış sözleşmesi ile tamamlandı. Yaklaşık 67 milyon Dolar yatırım değeri taşıyan bu satış ile bugüne kadar tek bir markaya toplu olarak gerçekleştirilen en büyük hacimli ofis satışı tamamlanmış oldu.

 

“Yabancı yatırımcı Türkiye’den umudunu kesmiyor”

 

İmza töreninde konuya ilişkin açıklamada bulunan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Torun, “Bugün imzalarını attığımız bu satış sözleşmesi sadece iki şirket arasındaki ticari ilişkiyi kayıt altına alan bir araç olarak algılanmamalı. Bu sözleşme, şirketimiz, sektörümüz ve Türkiye ekonomisi açısından farklı kazanımları beraberinde getiren bir başarının göstergesidir. En önemlisi de içinde bulunduğumuz konjonktürde, yabancıların ülkemize ve ülkemizdeki gayrimenkul projelerine duyduğu güvenin kanıtıdır. Açıkça görüyoruz ki yabancı yatırımcı Türkiye’den umudunu kesmiyor, aksine artarak devam bir ilgi ve güven söz konusu. Bu sözleşme ile de yabancı yatırımcı güven tazeliyor. Bu işbirliğinin öncelikle MAPFRE GENEL SİGORTA’ya, sektörümüze,  ülkemize ve bizlere hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

MAPFRE GENEL GRUBU CEO’su Serdar Gül ise, konuya ilişkin değerlendirmesinde “MAPFRE GRUP  ve MAPFRE GENEL GRUBU olarak Torun Center ofis kulelerinin prestijli bir proje olduğuna inanıyor, lokasyonu ve yüksek standartlarda sunacağı hizmet ile marka değerimize uzun vadede katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Torun Center’da 2 ayda 300 milyon TL’lik ön satış yapıldı...

Ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşan Torun Center’da, zeminden 160 metre yükseliğinde olan konut kuleleri 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor. Toplam 241 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede 69 bin metrekare konut ve 87 bin metrekare ofis ve ticari alan bulunuyor.

 

Torun Center’da, projenin lansmanın yapıldığı tarihten itibaren 2 ayda 300 milyon TL’lik ön satış gerçekleşti. Bu rakamın 101 milyon TL’si konut, 199 milyon TL’si ofis satışlarından oluşuyor.

 

Torunlar GYO’nun projelerinin genelinde 2012 yılından bugüne kadar yabancıya 260 milyon TL’lik satış yapıldı. 2013 yılında ise bu rakamın 360 milyon TL’ye yükseltilmesi hedefleniyor.Kaynak: http://konut.milliyet.com.tr/mapfre_den_torun_center_a_67-konut-insaat-1727627.htmlEtiketler: İstanbul , Türkiye , sözleşme , Genel Sigorta , Serdar Gül , rezidans , Mapfre Genel Sigorta , sigorta , dolar , Hayırlı , Haziran , Marka , Proje , 2012 , Torunlar GYO , Torunlar , Grup , Istanbul , sadece , 2013


Haber okunma sayısı: 993Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ