InterMedia Reklam Ajansında Reklamda Kampanya

DOLAR ($)

Yunus MOLLAOĞLU

Yunus MOLLAOĞLU

E-Posta : yunus74@hotmail.com

Merhabalar;

TurkPoint.com portalımda yayınladığım bu yazı çok hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim…

Umarım sizde benim kadar beğenirsiniz.

DOLAR

İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlık bir banknotu göstererek başladı. 200 kişinin bulunduğu odaya, “bu parayı kim ister?” diye sordu ve eller kalkmaya başladı. Konuşmacı “bu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazı şeyler yapacağım" dedi. Parayı önce buruşturdu ve dinleyicilere hala bu parayı isteyen var mı diye sordu, eller yine havadaydı...

Bu sefer, konuşmacı “peki bunu yaparsam” dedi ve 20$'ı yere attı, onun üstüne bastı, ezdi, pisletti ve para şimdi pis ve buruşuktu, fakat eller yine havadaydı ve o parayı herkes istiyordu. Ve konuşmacı şöyle dedi :

- “Arkadaşlarım burada çok önemli bir şey öğrendiniz; burada paraya ne yaptıysam hiç önemli değil onu yinede istiyorsunuz, çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi, o hala 20 dolar...

Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötü hissederiz, fakat ne olduğu yada ne olacağı önemli değil, hiçbir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz yada pis, hırpalanmış yada kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir.

Sizi sevenler sizin ne kadar değerli olduğunuzu her zaman bileceklerdir, hayatımızın değeri ne yaptığımız veya kimi tanıdığımızla değil kim olduğumuzla alakalıdır.

Siz mükemmelsiniz, bunu asla unutmayın. Her zaman elinizde olanları düşünün olmayanları değil...

İzlenme: 686 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ