Teknoloji

PlayStation 4’ün Tasarımı Belli Oldu

PlayStation 4’ün Tasarımı Belli Oldu

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

PlayStation 4 (PS4™) E3 Fuarı’nda görücüye çıktı . Sony, oyun dünyasının en büyük fuarı E3’te düzenlediği basın toplantısında PS4™’ün çarpıcı ve modern tasarımının yanı sıra bugüne kadar hiç yaşanmamış oyun deneyimleri sunan yenilikçi yazılımlardan oluşan geniş yelpazeyi de tanıttı. Sony, “Jet Siyah” renkte piyasaya süreceği PS4™’ün 2013 içerisinde piyasada olacağını açıkladı.

(CUH-1000A serisi) bilgisayar eğlence sisteminin “Jet Siyah” renkte piyasaya sürüleceğini ve bu yılın sonunda itibaren satın alınabileceğini açıkladı.

PS4, tüm hafta boyunca E3’te sergilenecek

PS4’ün tasarımı, 10 Haziran 2013 tarihinde düzenlenen ve Los Angeles’taki Elektronik Eğlence Fuarı’nı (E3) da başlatan PlayStation® basın toplantısında kamuoyuna tanıtıldı. PS4, dünyanın en büyük video oyunu fuarlarından biri olan E3’teki Sony Computer Entertainment America standında da hafta boyunca sergilenecek.

Modern tasarım

PS4 sisteminin optik sürücüsünden güç kaynağı birimine ve soğutma mekanizmasına kadar iç tasarım mimarisi, tasarımın esnekliğini ciddi şekilde artırmak amacıyla gövdeyi mümkün olduğunca ince ve hafif tutacak şekilde hazırlandı.

PS4, lineer düz form faktörlerinin vurgulandığı basit ama modern bir tasarım sunuyor. PS4 gövdesinin dört bölüme ayrılmış olan yüzeyi, adeta dört farklı bloğun üst üste gelerek tek bir şekil ortaya çıkardığı izlenimini yaratırken, disk yuvası, düğmeler, açık göstergesi ve hava çıkışı da bölümler arasında yaratılan ince aralıklara yerleştiriliyor.

Mavi renkle ışıldayan açma/kapama düğmesi

Açma/kapama tuşuna basıldığında, gövdenin üstünde tasarlanan açık göstergesi de PlayStation’un mavi rengi ile ışıldıyor. Gövdenin ön ve arka kenarlarının hafif eğik olması sadece cihaz yatay veya dikey olarak yerleştirildiğinde kullanıcıya açma/kapama düğmesine ve disk yuvasına kolay erişim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bağlı kabloların saklanabilmesine de yardımcı oluyor. Mat ve parlak yüzey ile birlikte, siyah renk de gelecek nesil eğlence sistemi olarak PS4 sistemine sofistike bir görünüm katarken yerleştirildiği her yere mükemmel şekilde uyum sağlamasına da imkan veriyor.

Jet Siyah’a uyumlu kablosuz kumanda ve kamera da satılacak

PS4 çevre birimleri arasında bulunan bağımsız PlayStation®4 (DUALSHOCK®4) Kablosuz Kumanda ve PlayStation®Camera da, satışa sunulacak. Her iki aksesuar da “Jet Siyah” renginde temin edilebilecek.

110’dan fazla yazılım ile birlikte geliyor

Yazılım geliştiriciler ve yayıncıların piyasaya süreceği PS4 yazılımları arasında ise Bungie, Inc.’in Activision Publishers, Inc. ile birlikte geliştirdiği Destiny™, Blizzard Entertainment, Inc.’ten Diablo® III, SQUARE ENIX’den KINGDOM HEARTS III ve FINAL FANTASY® XV, Ubisoft Entertainment’ten Assassin’s Creed® IV Black Flag™ ve Watch_Dogs™, 2K Sports’dan NBA® 2K14, Bethesda Games Studios’dan The Elder Scrolls® Online ve Warner Bros. Interactive Entertainment’tan Mad Max ™’in de bulunduğu 110’dan fazla yazılım da yer alıyor. PS4, aralarında birçok bağımsız geliştiricinin de bulunduğu geniş yelpazeye yayılmış çeşitli oyun yayıncılarının da ciddi desteğini aldı. Şubat 2013’ten bu yana, katılan geliştiricilerin sayısı 126’dan 505’te yükseldi.

30 oyun geliştirilme aşamasında, 20’si PS4 lansmanından hemen sonra gelecek

Ayrıca, aralarında Killzone: Shadow Fall, Knack, inFAMOUS: Second Son, #DRIVECLUB ve The Order: 1886’nın da bulunduğu ve 12 yeni IP’yi de içeren 30’u aşkın oyun da SCE Worldwide Studios tarafından geliştiriliyor*1.Halen geliştirme aşamasında olan 30’u aşkın oyundan 20’si PS4 lansmanının ardından bir yıl içinde temin edilebilecek.

SCE, lansmana doğru diğer çevre birimlerinin ve cazip yazılım yelpazesinin de piyasaya sürülmesiyle PS4’ü gelecek nesil bilgisayar eğlence platformu olarak tanıtmaya devam edecek.

Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/playstation-4-un-tasarimi-belli/gundem/detay/1730106/default.htm

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu