Gündem

TurkPoint Ailesinden Barış Pınarı Harekâtı’na Destek

TurkPoint Ailesinden Barış Pınarı Harekâtı’na Destek açıklaması geldi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi
TurkPoint Ailesi olarak bir internet medya gurubuyuz. TurkPoint (turkpoint.com) bünyesinde; BaşakHaber (basakhaber.com), İkitelli Gazetesi (ikitelligazetesi.com), İkitelli Ticaret Portalı (ikitelli.com.tr), ExporTurk (exporturk.com), FinansNews (finansnews.com), BaşakLife (basaklife.com), Başakşehir TV (basaksehirtv.com) gibi medya guruplarını barındırmaktadır.

Ulusal basından takip ettiğimiz gibi son yıllarda ülkemiz üzerinde ekonomik ve kültürel başta olmak üzere çok ciddi ve sinsi planlar yapılmaktadır. Uluslar arası ilişkilerde ise devletler yüzümüze baka baka yalanlar söylemekte, bizlere dost gözüküp arkamızdan sinsi planlar çevirmektedir. Bunları ulusal basından ve sosyal medyadan araştırarak çok rahat görebilirsiniz. Önemli olan bizlerin içimizde bir olmasıdır. İnsanlığımızı asla kaybetmeyelim.

Bir millet kendilerini değiştirmedikçe Allah’da onların durumunu değiştirmez. (Ra’d, 11)

Bizler bu toprakların evlatları olarak bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir en önemlisi de din kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, aynı kültürün, aynı inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Bizler KARDEŞİZ…

Bu kapsamda ülkemizin doğusunda planlanan sinsi plana ve oluşturulan tehdite karşı devletimiz ülkemizin birliği ve bütünlüğü için, suriye halkının güvenliği için Suriye topraklarında belli bir bölgede Askerimiz Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmıştır.

Suriye topraklarında gerçekleştirilen operasyonun amacının, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır. Bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmenin hedeflendiği aşikar ortadadır.

“Biz TurkPoint.com Ailesi olarak devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız ve destekliyoruz.”

Suriye topraklarında başlatılan Barış Pınarı Harekâtı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur.

Bu Topraklarda Dünyada Oyun Kurucular Tarafından Planlanan Oyunu Göremiyormuyuz?

Ülkemizin Güvenliğine Açık Tehdit Oluşturan Terör Gruplarına Sessiz Kalmamız Beklenemez

Suriye’deki yerel halkın da terör örgütlerinin giderek artan insan hakkı ihlalleri, göçe zorlanma, taciz ve zulmüne karşı şikâyetleri ve tepkileri sürekli artmaktadır. Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez.

Şanlı Türk Askeri, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir. Zaten bunu hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı Harekâtlarında da gösterdik. Önceden terörün hâkim olduğu bölgede hayat normale döndü, barış ve huzur geldi.

Allah’a ve Ahiret gününe iman eden kimse komşusuna ikram etsin. (Buhari-31)

Yurtlarını terk etmek zorunda kalan Suriyeli kardeşlerimizin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk. Türkiye’nin elinden gelen tüm imkânlarını bu bölgeler için nasıl seferber ettiğini de tüm dünya kamuoyu gördü.

Çünkü biz inanıyoruz ki, gönül dünyasını ve insanları imar edemeyenler, yeryüzünü imar edemezler. Bizler Türkiye olarak yıkmaktan, yakmaktan yana hiç olmadık, olmayacağız. Bizim tarafımız huzurdur, barıştır, dostluktur, kardeşliktir.

Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah’tan korkun ki esirgenesiniz. (Saf, 10)

Bu nedenle Türkiye’nin başlattığı her harekât, Suriyeli göçmenler, mazlum ve mağdur durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir. Geçmişte de olduğu gibi Türk Ordusu, ‘selam Türk’ün bayrağına’ şeklinde karşılanmaktadır.

Tüm bu gerçekler ışığında, uluslararası camiayı, mert bir şekilde, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz.

Türk Halkı Olarak Uyumayalım. Uyanık Olalım. İyi bir gözlemci Olalım. Ülkemize dost ve düşmanı iyi tanıyalım.

Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür.

Tüm Türkiye gibi bizlerde TurkPoint Ailesi olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânları cennet olsun inşallah. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.”

TurkPoint.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu