Ekonomi

Ekonomi İçin Enerjiden Tasarruf

Dünyada bulunan kaynaklar, kısa bir süre sonra tükenecek derecede sınırlı bir durumdadır.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Dünyada bulunan kaynaklar, kısa bir süre sonra tükenecek derecede sınırlı bir durumdadır. İhtiyaç dahilinde olmadığınız zamanlarda ışıkları, cihazları kapatmak gibi kolay bir şekilde gerçekleştirilecek yöntemler ile global ekonomiyi zor duruma itecek durumlardan israf etmemiş olursunuz. Tasarruf, rutin olarak yerine getiriyor olduğunuz davranışları dizginlediğiniz vakit yavaş yavaş rayına oturmaya başlayacaktır.

Elektrikli eşya almadan evvel mutlaka enerji tasarruflu olup olmadığının analizini yaparak hareket etmelisiniz. Tasarruflu ürünlerin ekonomik açıdan pahalı olduğu gözlemlense de uzun vadeli kullanımlara kapısı açıktır.

Fırın çalışıyorken fırının kapağını kesinlikle açmayın. Her açışta yüzde 20 enerji gitmektedir. Pişirme süresinde dolum gerçekleşmeden birkaç dakika evvel fırını kapatabilirsiniz. Böylece yine de yemekler pişmeye devam edecektir

Buzdolabının içerisinde bulunan hava deliklerinin önüne ürün yerleştirmeyiniz. Hava akışını sağlamak adına bu yöntem son derece büyük önem arz etmektedir. Eğer hava deliklerinin önü kapanır ise hava akışının sağlanması için daha fazla enerji harcanması durumu gerçekleşir ve böylece ekonomik yönden sıkıntıların oluşmasına zemin hazırlar.

Kaynak: joytopics.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu